Obecna kondycja UE

Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokół siebie wiele bogatych państw. Nadal UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest wielką potęga. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, a w szczególności wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog bozot.site

Comments are closed.

Obecna kondycja UE

Aktualnie kondycja UE Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, ...

Odkryj urok zakład

Różne dyscypliny sportowe Z uwagi na podział dyscyplin wolno wziąć pod ...

Jak o wiele taniej p

Pociąg - świetny środek transportu dla pragnących podróżować po Europie Chociaż ...

Szklane kabiny prysz

Wznosząc pionierski dom bezsprzecznie najistotniejszą kwestią jest jego ogrzewanie. Znaczący ...

Naturalne suplementy

Czy naturalne suplementy i kosmetyki są warto stosowania Na półka w ...